O co warto pytać przy zakupie samochodu?

Kiedy decydujemy się na zakup auta musimy dowiedzieć się jak najwięcej na jego temat. Na początek warto abyś zaczął od dokładnego zapoznania się z ogłoszeniem. To w Twoim interesie jest zdobyć jak najwięcej informacji na wczesnym etapie sprawdzenia ogłoszenia. Już podczas rozmowy telefonicznej będziemy w stanie ustalić, czy to, co zostało zawarte w ogłoszeniu zgadzać się będzie z tym co powie nam właściciel. Dobrym rozwiązaniem jest poproszenie o numer VIN. Na jego podstawie można sprawdzić informacje zawarte w bazie danych producenta auta. Istnieją płatne jak i ogólnodostępne bazy danych gdzie możesz sprawdzić auto po VIN. Skorzystaj z tego rozwiązania.

Gdy już mamy podstawowe informacje musimy zapytać się jak długo sprzedający jeździł autem. Ilu właścicieli samochód miał wcześniej. Koniecznie należy się także dowiedzieć czy samochód jest zarejestrowany w Polsce. Kolejne istotne informacje, które powinniśmy uzyskać dotyczą stanu technicznego auta. Ostatni przegląd, ostatnie naprawy, kiedy wymieniany był rozrząd, oleje, tarcze hamulcowe, klocki czy świece. Istotne jest czy właściciel posiada dokumenty dotyczące serwisowania auta oraz potwierdzające przebieg auta.

Warto także, abyś zapytał o wyposażenie, o dodatkowy zestaw opon, sprawność klimatyzacji. No i oczywiście nie zapomnijmy zapytać się czy auto jest bezwypadkowe. Uzyskanie tych wszystkich informacji często pozwala nam oszczędzić czas i nerwy. Każda zdobyta przez Ciebie informacja może mieć wpływ na cenę zakupu samochodu. Jeśli nie do końca odnajdujesz się w motoryzacji zawsze możesz zlecić sprawdzenie auta specjalistom. Wówczas zadbają, aby zadać wszystkie odpowiednie pytania na temat interesującego Cię egzemplarza.