Dlaczego książka serwisowa jest ważna podczas zakupu?

Zakup używanego samochodu powinien być dobrze przemyślany. Auto wystawione na sprzedaż musi zostać dokładnie sprawdzone przez kupującego. Sprzedawcy nie zawsze pamiętają o tym, jakie historie dotyczyły samochodu, dlatego w tej sytuacji podpowiedzią będzie książka serwisowa.

Książka serwisowa to rodzaj dokumentu, który zawiera wszystkie informacje związane z naprawami samochodu czy sezonowymi przeglądami. To w niej znajdziemy informacje o tym, ile razy auto było poddane naprawom i gdzie się one odbyły. Z książki wyczytamy także, które elementy pojazdu są nowe i kiedy zostały zamontowane.

To także dobre źródło informacji, które powie nam czy poprzedni właściciel dbał o samochód w autoryzowanych salonach, czy decydował się na oszczędne rozwiązania. Im lepsza będzie historia samochodu, tym większa gwarancja, że trafiliśmy na dobre auto. Warto pamiętać, że na rynku istnieją także podrobione książki serwisowe, które mogą wprowadzić klientów w błąd, dlatego warto sprawdzić auto przed zakupem.

Wystarczy sprawdzić wszystkie daty i ocenić, czy są zgodne z wiekiem auta. Należy sprawdzić, czy wpisy są robione różnymi długopisami oraz kto jest podpisany. Ważny jest również charakter pisma. Podrobione książki serwisowe najczęściej się wypełniane tym samym charakterem pisma oraz kolorem długopisu. Niestety wygląda to mało prawdopodobnie, aby przez kilkanaście lat w danym serwisie używali jednego długopisu.