Co zawiera sprawdzenie auta przed zakupem?

Szukając używanego auta, chcesz kupić pojazd, który jest sprawny, nie ma ukrytych wad, nie wymaga nadmiernych kosztów i jest po prostu zadbany. W ilości ofert na rynku trudno czasem wskazać te, którym warto się bliżej przyjrzeć. Jeśli jednak znajdziemy samochód spełniający nasze wymagania, warto przyjrzeć się kilku podstawowym elementom. Pomoże Ci to zminimalizować ryzyko zakupu zużytego lub uszkodzonego pojazdu.

Obejrzeć powinieneś pojazd od spodu. Przecieki lub zardzewiałe podwozie w połączeniu z niskim przebiegiem pojazdu powinny wzbudzić Twoje podejrzenia. Warto zmierzyć grubość lakieru za pomocą specjalnego miernika. Dokonaj również oceny stanu oleju silnikowego, klocków hamulcowych, szyb, świateł, opon. Koniecznie powinieneś także dokonać sprawdzenia działania drzwi oraz systemów elektronicznych. Samokontrola pojazdu kosztować będzie Cię nie więcej niż poświęcony czas.

Jednak wnioski z takiej kontroli na niewiele się zdadzą, jeśli nie interesowałeś się wcześniej branżą motoryzacyjną. Lepiej więc w takiej sytuacji będzie skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy profesjonalnie sprawdzą samochód od A do Z.

W ofercie sprawdzenia auta przed zakupem z pewnością jest sprawdzenie karoserii, oświetlenia, jak również ogumienia. Podłączenie samochodu pod komputer to podstawa, ponieważ w ten sposób najszybciej można wyłapać nieprawidłowości w funkcjonowaniu. Bardzo ważna jest również jazda próbna, podczas której można wywnioskować, czy samochód jest w porządku. Po dokładnej analizie stanu szyp, podwozia i silnika otrzymamy szczegółowy raport, który przedstawia dokładny stan samochód i na podstawie, którego realnie możemy ocenić czy warto dokonać zakupu.