Co należy sprawdzić w aucie przed zakupem?

Kiedy wybieramy auto używane, musimy być nastawieni na to, że nie wszystkie kwestie będą dla nas oczywiste. Dlatego właśnie przed każdym takim zakupem warto zweryfikować szereg informacji. Uchronią nas przed inwestycją w pojazd, który okaże się całkowicie niesprawny i nie spełni naszych oczekiwań.

Ważne podzespoły auta do sprawdzenia przed zakupem

Przede wszystkim stan elementów eksploatacyjnych. Warto rozejrzeć się, w jakim stanie jest lakier i nadwozie, ponieważ to podpowie nam czy auto miało w swojej historii wypadki, które zostały zamaskowane. Niestety w dzisiejszych czasach na rynku istnieje bardzo wielu nieuczciwych handlarzy, którzy zatajają prawdziwą historię samochodu.

Dlatego podczas oględzin z pewnością należy zajrzeć do środka i ocenić stan foteli oraz innych elementów, np. okładziny pedałów. Do kontroli nadaje się także praca elektroniki oraz elementy, które mogły ulec korozji.

Trudnym tematem pozostaje przebieg samochodu. Bardzo często zostaje cofnięty, dlatego warto dokładnie sprawdzić auto po numerze VIN.

Koniecznie trzeba poprosić również o jazdę próbną. Pozwoli nam sprawdzić, w jakim stanie jest samochód i jak pracuje kierownica oraz skrzynia biegów. Przede wszystkim zapytajmy o wgląd do historii napraw samochodu, ponieważ to podpowie nam jakie części były już wymieniane i czy nadal są oryginalne, czy stanowią już tańsze zamienniki. Tutaj możesz dowiedzieć się jak sprawdzić wiarygodność książki serwisowej. Zawsze warto abyś pamiętał o wglądzie do książki serwisowej pojazdu, który zamierzasz kupić.