Jak uzyskać historię pojazdu po VIN?

Weryfikacja VIN zajmie Ci nie więcej niż kilka minut. Obecnie w internecie jest wiele stron, na których możesz bezpłatnie uzyskać i pobrać dokument z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Co ważniejsze, aby pobrać raport, nie musisz przechodzić przez proces logowania się, rejestracji czy potwierdzania Twojej tożsamości. Dzięki temu ograniczysz wszystkie procedury do minimum. Aby to zrobić, musisz posiadać numer VIN, ale także numer rejestracyjny pojazdu oraz datę pierwszej rejestracji. Wszystkie te informacje znajdują się w dowodzie rejestracyjnym. Masz pełne prawo prosić sprzedawcę o ich podanie. Jeśli sprawdzany samochód ma jakieś nieprawidłowości, natychmiast je zauważysz. Wszystkie informacje o anomaliach są zaznaczone w raporcie na czerwono, więc na pewno ich nie przeoczysz.

Można również skorzystać z odpłatnych raportów, które są znacznie dokładniejsze i przedstawiają historię samochodu. Sprawdzą się one w sytuacjach, gdy dysponujesz jedynie samym numerem VIN bez dodatkowych informacji o samochodzie. Serwisy płatnicze gromadzą dane pozyskiwane z wielu baz danych z różnych krajów, co pozwoli Ci poznać historię pojazdu znacznie bardziej szczegółowo.

Zakup samochodu jest poważną decyzją i warto się do niej odpowiednio przygotować. Nie warto ryzykować i kupować auta w ciemno bez wcześniejszego sprawdzenia.

Pamiętaj, że jeżeli nie posiadasz doświadczenia w weryfikacji raportów samochodowych to my przygotujemy go dla Ciebie. Sporządzimy szczegółowy raport i objaśnimy wszystkie zagadnienia.